środa, 28 marca 2012

Co nowego na ścianach w kuchni?

Co nowego na ścianach w kuchni?

Coraz częściej rezygnujemy z glazury w kuchni. Czy to kwestia mody czy może praktyczne podejście do ścian w kuchni?

Ściany kuchenne nie muszą być smutne i monotonne. Powoli od zwykłej nudnej glazury, poprzez mozaiki i ogromne płyty - gres przechodzimy do większego zainteresowania szkłem. 

Plusy zastosowania szkła pomiędzy dolnymi i górnymi szafkami kuchennymi. 

- szkło najczęściej robimy z jednej dużej tafli ( czasem konieczne jest zastosowanie połączenia na bardzo długiej ścianie), więc brak przerw i fug ułatwia czyszczenie.
- mamy dowolność w wyborze koloru szkła.
- mamy możliwość włożenia między tafle dowolnej grafiki - projektujemy co nam się podoba ! :)
- możemy dowolnie oświetlić szkło uzyskując piękne i nie powtarzalne efekty.

UWAGA : ściany pod szkło muszą być bardzo równe. Szkło jest montowane po zamontowaniu na gotowo mebli kuchennych. Szkło jest wykonywane na wymiar więc istotne jest aby szafki górne wisiały równolegle względem szafek dolnych!

Przykład wiosennej grafiki:


niedziela, 25 marca 2012

Szafy zaprojektowane dobrze to...

Szafy zaprojektowane dobrze to...

To gwarancja pojemności i wykorzystania dostępnego miejsca w 100 %. Ponieważ sami możemy zaplanować

wszystkie elementy wnętrza szafy.  A jest co planować.....
- ilość, długość i wysokość drążków ubraniowych
- ilość i wysokości szuflad
- półki - ich szerokość i wysokość oraz podziały.
- wyposażenie dodatkowe, takie jak pantografy, wieszaki na spodnie, krawaty, wysuwane półki, kosze na bieliznę i inne.

Pamiętajmy że dobre szafy to takie, które mają odpowiednią głębokość. Aby zastosować standardowe wieszanie trzeba zadbać, aby głębokość użytkowa szafy była minimum 55 cm, a najlepiej więcej. Co nie zawsze możemy uzyskać przy szafach wnękowych, ponieważ w starszym budownictwie wszystkie wnęki są małe i nie ustawne.

Najlepszym przykładem projektowania szafy będzie ten filmik z YouTube:

piątek, 23 marca 2012

Nowinki ze świata mebli.

Nowinki ze świata mebli.

Wszystkich zainteresowanych nowościami na rynku meblarskim, oraz tych, którzy interesują się nowoczesnym wzornictwem zachęcam do odwiedzenia tegorocznych targów FURNICA 2012.

Targi odbywają się 27 - 30 marca w Poznaniu.

czwartek, 22 marca 2012

Wyposażenie wnętrza szafek, okucia i prowadnice.

Wyposażenie wnętrza szafek, okucia i prowadnice.

Poszukując wymarzonych mebli należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale również na okucia, czyli zastosowane w meblach zawiasy, prowadnice ( szuflady) oraz inne elementy wyposażenia, takie jak carga, segregatory odpadów, wbudowane suszarki na naczynia czy chociażby uchwyty.

Bardzo dużo mówi się o " BLUMIE", a tak na prawdę nie do końca potencjalny klient zdaje sobie sprawę,  co firma oferuje i w jakich przedziałach cenowych działa. Okucia firmy BLUM to wysokiej jakości wyposażenie, które ma dożywotnią gwarancję producenta. Firma ma bardzo szeroką ofertę, która zaczyna się od zawias poprzez prowadnice i elementy do szuflad, karga, podnośniki gazowe, podnośniki elektryczne, oraz nowoczesne  systemy przechowywania. Z pełną odpowiedzialnością mogę przyznać, że asortyment jest solidny i bardzo wysokiej jakości ( dla wymagających), a do tego łatwy i prosty w montażu.

Niestety jakość ciągnie za sobą proporcjonalną cenę. BLUM jest nadal bardzo drogim rozwiązaniem dla przeciętnego Kowalskiego. Przykładem może być prosta prowadnica na pełen wysuw z cichym domykiem -koszt ok 120 zł przy czym można dostać prowadnice o zbliżonych parametrach o 60 % tańszą. Jedyna różnica to inne logo producenta. W kuchni najczęściej mamy 4, 5 a nawet 10 szuflad. Więc łatwo policzyć jak szybko wzrośnie nam cena mebli.

środa, 21 marca 2012

Jaki styl w kuchni?

Jaki styl w kuchni?

Każdą kuchnie można zaprojektować w określonym stylu. Możemy nawiązywać do kuchni angielskich ( tak jak projekt na zdjęciu obok), lub minimalistycznej, albo zupełnie nowoczesnej z wykorzystaniem ciemnych kolorów. Należy pamiętać, aby całość grała ze sobą tworząc jedno spójne wnętrze. 

Klasyczny wygląd mebli to tylko przykrywka, w brew pozorom w tej kuchni kryje się wiele nowoczesnych mechanizmów, które ułatwiają prace. W słupku obok lodówki znajduje się wysokie kargo pozwalające na łatwe przechowywanie suchych produktów. Szafka ma głębokość 60 cm a więc opcja wysuwanych półek jest wygodna i praktyczna. Szuflady zostały wyposażone w mechanizmy pozwalające na pełen wysuw oraz hamulec, dzięki czemu szuflada nie trzaska przy zamykaniu.W szafce pod oknem mamy sprytnie ukryty organizer do segregacji odpadów. Natomiast w słupku pod piekarnikiem zainstalowana  została zmywarka. 

Wydawało by się, że jest to mała kuchnia, a w rzeczywistości jest to przestrzeń, która wymaga bardziej przemyślanych rozwiązań  :)